DCP - komunikaty

DCP - komunikaty
Jeśli chcesz być informowany
o nowościach, wpisz swój e-mail.
DCP - komunikaty


DCP - komunikaty

DIECEZJALNE

CENTRUM PIELGRZYMOWANIA

IM. JANA PAWŁA II

UL. PAPIESKA 10

33-340 STARY SĄCZ

NR konta:

PKO BP Nowy Sącz

26 1020 3453 0000 8102 0059 2246


Poświęcenie OPOKI

 

Dnia 29 czerwca ks. bp Wiktor Skworc erygował Kaplicę pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Domu Pielgrzyma Opoka, poświęcił również budynek i przewodniczył uroczystej sesji dziekańskiej w jednej z sal konferencyjnych.

Podczas Mszy Św. Ks. Ordynariusz nawiązał do burzliwego życiorysu św. Pawła, który zmienił swe postępowanie i stał się jednym z filarów Kościoła. Mówił również o Św. Piotrze, który pomimo swej słabości i wyparcia się Chrystusa powstał silny i odważnie głosił nauczanie Pana. Jego postawa i wiara stanowiły opokę dla chrześcijan.

Tak samo jak on, Ojciec Św. Jan Paweł II prowadził Kościół i umacniał go w czasie swego pontyfikatu.

W homili ks. bp wspomniał, że: „Przybywający do Centrum będą mogli poznać i uznać za swoje dziedzictwo Papieża Polaka, zachwycić się świętością jego życia i wejść na drogę własnej, osobistej świętości, aby trzecie tysiąclecie uczynić erą ludzi świętych”.

Mówił również o ludziach młodych przybywających do Ołtarza Papieskiego na chwilę refleksji, modlitwy a także o tych, którzy co roku przybywają na Papieskie Dni Młodych by wraz z Bogiem w śpiewie, tańcu i górskim wędrowaniu rozpocząć wakacje. Kaznodzieja wyraził nadzieję, że działalności Centrum i Domu Pielgrzyma pozwoli młodzieży zbliżyć się do Boga i zrozumieć wartość dziedzictwa pozostawionego przez Papieża Jana Pawła II.

Ks. Ordynariusz wyraził wdzięczność za okazane ofiary, poświęcenie i ciężką pracę tym wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie Domu Pielgrzyma oraz tym, którzy każdego dnia podejmują wysiłek by Opoka funkcjonowała prężnie, rozwijała swój potencjał i służyła przybywającym pielgrzymom jak najlepiej.

Zobacz galerię zdjęć!


wstecz